Tahmidiye Duası

Tahmidiye Duası


Tahmidiye Duası, HZ. Ali efendimizin okumayı tavsiye ettiği bir duadır. İçerisinde ism-i azam isimlerinin var olması ve hay, adl, kuddüs, ve kayyum isimlerinin şefaatçi olarak kabul ettiği bir duadır. Bu duayı okuyan kişi maddi veya manevi ne sıkıntısı varsa derdini dindirir. Her kim hastalığının şifa bulması için bu duayı okur ise kısa sürede şifasına kavuşacaktır. Eğer ki eceli gelmemiş ise hastalığının tedavisini bulacaktır.

Tahmidiye duası, duanın içerisinde Allah tealanın isimlerinden bulunmaktadır. Öyle ki onun simi ile bir duaya başlandığı zaman hem fazileti daha çok olacaktır hem de edilen dilekler geri çevrilmeyecektir. Tahmidiye duası ile yapılan her ne dilek varsa Allah katında makbul olacaktır. Öyle ki bu duayı da tam ihlaslı bir kalp ile yapmak gerekir. Bu şekilde yapıldığı takdir de dua kişiye ham dünya için hem de ahiret için fayda sağlayacaktır.

Dua bir ibadet etme şeklidir. Özellikle sırf maddiyat için yapılmaması daha uygundur. Ancak Allah teala kulum isteyin ki veriyim demiş. Eğer dünya için maddi sıkıntılar çekiyorsanız tabi ki her duanın ardından sıkıntınızın gitmesi için niyaz da bulunabilirsiniz.

10 Defa Allahu Ekber dedikten sonra

Bismillahirrahmanirrahim

Ferdun, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddusun, Allah Resulune emniyet ve rahmetini indirdi

En büyük korku olan kıyametin dehşeti onlara üzüntü vermez.

Onlar, Allah'ın nimetleriyle rızıklanırlar ve Onun bağışladığı nimetlerle sevinç içindedirler.

Rahmet sahibi Rablerinden onlara selam vardır.

Ey ateşi, serin ve selametli ol.

Biz Kur'an'dan mü'minlere bir şifa ve rahmet olan şeyi indiriyoruz.

 • Kusur ve noksanlıktan münezzeh olan Allah-u Teala'ya iman, Onun birliği, isim ve sıfatlarından her biri için, ezelden ebede kadar isim ve sıfatlarının tecellilerinin tamamı adedince Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. Ondan başka ilah yoktur.
 • Hz. Muhammedin Peygamberliği ve ona iman için, Hz. Muhammed Aleyhiselatü Vesselamın yaptığı iyilikler, sahip olduğu kemalet, getirdiği meyveler ve sağladığı faydalar adedince ve yine O Aleyhisselatü Vesselamın Ali, Ashabı ve ümmetinin haseneleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Kur'an ve ona iman için, Kur'an'ın zihinlerde tasavvur edilen manaları adedince ve onun Kıyamete kadar havada temessül eden ve harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman, Kur'an ve İslam nmeti için, melekler, ruhaniler ve mahlukatın bütün zamanlarda yaptıkları teşbihler, getirdikleri hamd, tekbir ve tehliller sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman Kur'an nimeti için, yıldızlar ve onların hareketleri, duruşları ve zerreleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman ve Kur'an için, bitkiler, ağaçlar ve onların yaprakları, çiçekleri, meyveleri, tohumları, getirdikleri teşbih ve hamdleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman ve Kur'an nimeti için, kuşlar ve kuşcuklar, hayvanlar ve hayvancıklar, onların sesleri ve nefesleri, getirdikleri teşbihler ve hamdler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Allah'ın yiyecekler ve nimetlerle bize olan ikramları için, taamlar, nimetler ve bunların çeşitleri, kokuları, tatları ve parçaları sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Allah'ın iman, Kur'an ve Risale-i Nur, Kadir, Miraç, Berat, Regaib gecelerinin aşireleri ve yine Ramazan ayının aşireleri adedince ve kıyamete kadar Risale-i Nur'un yazılan ve okunan harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Kur'an nimeti için, inişinden Kıyamete kadar Kur'an'ın kelime ve harflerinin okunmasının sevapları sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman ve Allah'ın razı olduğu şeylerden ibaret olan İslamiyet nimeti için, Mü'min ve Müslümanların yaptıkları iyilikler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Kur'an, iman ve Risale-Nur nimeti için, kainatın zerreleri, terkibleri ve yaptıkları teşbihleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Kur'an, iman ve İslamiyet için, bütün asır ve mekanlardaki ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları, yağmurların damlaları, kuşların nağmeleri, ışıkların parıltıları, çiçeklerin tohumları, meyvelerin çekirdekleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman ve Kur'an için, madenler ve varlıklar ile bunların hususiyetleri, verdikleri meyveler ve menfaatleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • İman, Kur'an ve İslam için, melekler, ruhlar, insanlar, cinler, bitkiler, hayvanlar ve bunların bütün zamanlarda yaptıkları hamdler, ettikleri teşbihler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Kur'an, iman ve Resale-i Nur nimeti için, denizleri, karaları, Arşı, Kürsiyi, Arzı ve Gökleri dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Ahiret ve Ona iman için, Dünya ve Ahireti dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Cennet ve ona iman için, Cennetler dolusu ve sonsuza kadar Allah'ın onların ahalisine yapacağı ikramlar sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Nimetlerden her birisi için, nimetleri adedince ve Zatının layık olduğu şekilde Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
 • Ey bütün Kemal sıfatlarla muttasıf ve hakiki mabut olan Allah Ey Dünyada mü-min-kafir ayırd etmeden herkesi rızıklandıran Rahman Ey çok merhamet edecek olan Rahim, Ey zat, sıfat ve ef'aline ortağı bulunmayan Ferd Ey gerçek hayat sahibi olan Hayy Ey her şeyi ayakta tutan ve koruyan Kayyum Ey hüküm ve kaza sahibi Hakem, Ey mutlak adalet sahibi Adl, Ey kusur ve eksiklikten beri olan ve her şeyi temizleyip arındıran Kuddus...
Son Güncelleme : 26.03.2021 16:01:41
Tahmidiye Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Tahmidiye Duası Yorumları

şifre Kırmızı sayı

0 Yorum Yapılmış "Tahmidiye Duası"

Kayıtlı yorum bulunamadı ilk yorumu siz ekleyin
Ya Vedud Duası
Ya Vedud Duası
Ya Vedud Duası, Bu dua Allah'ın Kur'a-nı Kerim de geçen 99 isminden biri olan Vedud ismi ile yapılan bir duadır. Vedud isminin anlamı 'sevilmeye çok layık olan'dır. Vedud duası genellikle sevgi, sevilme ihtiyacına karşı okunan bir duadır. Ayrıca sıkı...
Hz Yunus Duası
Hz Yunus Duası
Hz Yunus Duası, tevbe, pişmanlık, Allah'a karşı acziyet ve affedilme talebi içeren güzide bir duadır.Hz Yunus'un Kuran'da Geçen Hikayesi:Hz Yunus kavmine Allah'ın davetini bildirir. Ama kavmi bu davete kulak tıkar. Kavminin bu tutumuna kızan Hz Yunus...
Elham Duası
Elham Duası
Elham duası, Mekke de inmiştir.. Toplam yedi ayetten oluşmaktadır. Tam olarak inen ilk suredir. Kuranı kerim de birinci sırada, nüzul yani iniş sıralamasında beşinci suredir. kuranı kerimin sayfasını açtığımızda ilk karşımıza çıkan sure olduğu için, ...
Dil Bağlama Duası
Dil Bağlama Duası
Dil Bağlama Duası, Namaz abdesti aldıktan sonra üç defa Ayetel kürsi okuyup, ardından Ya Hayyu Ya kayyum Ya Bediassemavati Ya Zelcelali Vel İkram okunur, sonra ey Allah'ım; filan kişinin bana karşı dilini bağla, ağzını kilitle hakkımda hayır ve iy...
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası
Mahkeme duası, mahkemelik olan bir işinizde endişeniz olursa bol bol okunmalıdır. Dua Allah ile kurulan bir köprüdür. Bizler Rabbimize açılırsak, içimizde sıkıntı, kuruntu olmadan yaşayabiliriz. Hakkın ve adaletin olduğu bir yerde her şey hayırlıdır....
Doğumu Kolaylaştıran Dua
Doğumu Kolaylaştıran Dua
Doğumu Kolaylaştıran Dua, Kadınların hayatlarının en özel dönemi hamilelik dönemidir. Fakat bu dönemin sonunda doğum olduğu için hamileliğin tadına varmak yerine doğum sancısı korkuları ile uğraşır anne. Karnına cenini yerleştiren Rabb'i kadına elbet...
Rabbena Duası Ve Anlamı
Rabbena Duası Ve Anlamı
Rabbena Duası Ve Anlamı, Rabbena Duası Kuran-ı Kerim sürelerinden ve aynı zaman da namaz sürelerinden biridir. Kıymetli süreler arasında olan rabbena duasının anlamı da büyüktür. Bu duanın şifası çok olduğundan namazlardan sonra bol bol okumakta fayd...
İsmi Azam Duası
İsmi Azam Duası
İsmi Azam Duası, İsmi Azam kelime anlamı olarak isimlerin en büyüğü anlamına gelmektedir. Esma-ül Hüsna yüce Allah' ın Kur'an da geçen 99 adıdır ve İsmi Azam bu isimler içinden en büyük en faziletli olanıdır. İsmi Azam Duası ise tam olarak hangisi ol...
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua
Adet olmak için dua, adet, sağlıklı olan her bayanın yaşamında olan bir vücut fonksiyonudur. Bu çoğu kişilerde düzenli olarak her ay görülürken, bazı kişilerde de düzensiz olabilmektedir. Bayanlarda adet döngüsü denilen süreç, menopoz dönemine ka...
Yasin Bağışlama Duası
Yasin Bağışlama Duası
Yasin bağışlama duası, Yasin okuduktan sonra yapılan bağışlama duası etkili olmakta ve ölen bir kişinin ardından veya ölmekte olan bir kişinin başında okunur ve ona hediye edilir.Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.Elhamdülillahi r...
Kıtmir Duası
Kıtmir Duası
Kıtmir duası, halk arasında nazar duası olarak ta bilinir. Daire şeklinde ayet ve isimler yazılarak ortaya kıtmir adının yerleştirilmesiyle yazılmaktadır. Bunun sebebi duanın diğerlerinden ayrı tutulmak istenmesidir. Bu "Allah'ım Ashab-ı Kehf hürmeti...
İstek Duası
İstek Duası
İstek duası, Allah'tan bir isteğiniz olduğunda, bir dileğiniz olduğunda okunmalıdır. İsteklerinizin ,dileklerinizin Allah katında kabul olması için, sadece du etmeni değil iyi bir kul olmanız gerekir. Üzerinize düşen vazifeleri yerine getirmelisiniz....

 

Ya Vedud Duası
Hz Yunus Duası
Elham Duası
Dil Bağlama Duası
Mahkeme Duası
Doğumu Kolaylaştıran Dua
Rabbena Duası Ve Anlamı
İsmi Azam Duası
Adet Olmak İçin Dua
Yasin Bağışlama Duası
Kıtmir Duası
İstek Duası
Esmaül Hüsna Duası
Kar Duası
Dilek Duası
Şans Duası
Hz Alinin Duası
Hızır Duası
Ayetel Kürsi Duası
Sabah Namazından Sonra Okunacak Dua
Rabbi Yessir Duası
Miftahul Cennet Duası
Kün Feyekün Duası
Cin Duası
Şirinlik Duası
Sevdiğinin Araması İçin Dua
Hayır Duası
Zenginlik Duası
Rüyada Dua Etmek
İşyeri Bereket Duası
Popüler İçerik
Esmaül Hüsna Duası
Esmaül Hüsna Duası
Esmaül Hüsna Duası, güzel isimler demektir ki bu Allah'ın 99 isminden oluşur. Allah'ın sıfatlarından oluşan bu isimlerin her biri farklı anlamda ve h...
Kar Duası
Kar Duası
Kar duası, aynı yağmur duası gibi bazı bölgelerde yapılmaktadır. Karın yağmasına ihtiyaç duyulan bölgelerde, uzun bir süre kar yağmaması yüzünden insa...
Dilek Duası
Dilek Duası
Dilek duası, her zaman bilinmekte olup yedisinden yetmişine hemen hemen her zaman okunulacak bir dua olmaktadır. Dilek duası istenilen bir şeyin olmas...
Şans Duası
Şans Duası
Şans duası, dinimizde şans diye bir kavram yoktur. Bu dualar nasip açıcı olarak okunmalıdır. Kuran-ı Kerim'de "Ey iman edenler! şarap, kumar, dikili t...
Hz Alinin Duası
Hz Alinin Duası
Hz Ali'nin Duası, Hz Ali allah dostu peygamber efendimizin( s.a.v ) amcasının oğlu olarak bilinir. Ayrı yeten Hz Ali halifelikte yapmıştır bir dönem. ...
Hızır Duası
Hızır Duası
Hızır duası, dünyevi istek ve arzuların gerçekleşmesi için okunan bir duadır. Hızır (as)'ın okuduğu vird ve duasıSabah ve akşam namazlarının ardından ...
Ayetel Kürsi Duası
Ayetel Kürsi Duası
Ayetel Kürsi Duası, Bu surede Allah’ ın büyüklüğünden ve yüceliğinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda bu surede Allah ın sıfatları da geçmektedir. Ha...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Ya Vedud Duası
Hz Yunus Duası
Elham Duası
Dil Bağlama Duası
Mahkeme Duası
Dedigim Dedik;(
Eşimin Gözü Dışarda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Dedigim Dedik;(
Eşimin Gözü Dışarda
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022